اختصاصی / مصاحبه با حجت الاسلام خدادادنژاد به مناسب یکساله شدن الکاظم

اختصاصی / مصاحبه با حجت الاسلام خدادادنژاد به مناسب یکساله شدن الکاظم

27 مرداد ماه ، روزی بود که وبسایت مسجد امام موسی بن جعفر علیه السلام یکسالگی خود را پشت سر گذاشت . امید است با راهنمایی ها و نظرات سازنده مخاطبین و همراهان پایگاه اطلاع رسانی مسجد امام موسی بن جعفر(ع) ، این وبسایت روز به روز به خواسته ها ،  اهداف ، ایده ها و  رسالت های خود ، همچنین بر آرورده کردن خواسته های مخاطبین و همراهان گام های رو به جلویی بر دارد.

 

در این پست مصاحبه با حجت الاسلام خداداد نژاد ، مسئول محترم معاونت نوجوانان ، که سال گذشته عهده دار فعالیت های سایت بودند و هم اکنون نیز  یاری دهنده ما با راهنمایی ها و نظرات خود هستند را مشاهده نمایید :

با سلام و تشکر از وقتی که در اختیار ما قرار دادید

اهداف و ضرورت های تشکیل چنین سایتی را چه چیز می دانید؟

بسم الله الرحمن الرحیم

راه اندازی وبسایت مسجد چندین ضرورت داشت که اهم آنها بیان می گردد :

ابتدا تاکیداتی که مقام معظم رهبری بنا بر حضور در فضای مجازی و همچنین تشکیل شورای عالی مجازی به دستور ایشان و قرار دادن مسولین بلند پایه در آن شورا ، ما را نیز وا داشت تا در این مسیر فعالیت خود را آغاز کنیم

در ثانی نماینده ولی فقیه در استان حضرت آیت الله موسوی جزایری نیر تاکید دارند که مساجد و مراکز فعالیت های فرهنگی تربیتی در فضای مجازی حضور یافته و کار های از این قبیل را انجام و ساماندهی کنند

مسجد امام موسی بن جعفر(ع) که در سطح استان و کشور صاحب سبک و روش است  نیز با در نظر گرفتن تاکیدات و منویات فوق بنا بر تشکیل یک پایگاه منسجم اطلاع رسانی نهاد تا در این عرصه نیز همانند باقی عصره ها حضور و فعالیت خود را آغاز کرده باشد .

در طول ایام سال افراد مختلفی به مسجد تشریف می آورند و از نحوه فعالیت دوستان ما و همچنین فراگیری مطالب مربوط به شجره طیبه صالحین آشنا میشوند . حال این مسئله مطرح است که ممکن است عده ای توانایی آمدن به مجموعه را ندارند و در عین حال می خواهند به شیوه فعالیت ها و باقی موارد دسترسی داشته باشند ، این ست که می توانند با مراجعه با پایگاه اطلاع رسانی مسجد امام موسی بن جعفر(ع) به خواسنه خود دست یابند و محتوا و سایر موارد دلخواه خود را درباره مسجد و شجره طیبه صالحین بدست آورند .

دو ضرورت فوق الذکر ، ضرورت های نخست بودند ، ضرورت دیگر معرفی شجره طیبه صالحین و در اختیار گذاشتن مطلاب و پست های مختلف در این باره است تا به آسانی در اختیار مخاطبین قرار گیرد و استفاده و بهره لازم را ببرند. مسئله دیگر ، ساماندهی و بلاگ ها و وبسلیت های شخصی و گروهی دوستان ورفقای مسجد با محوریت پایگاه اطلاع رسانی مسجد می باشد بگونه ای که سایت الکاظم به عنوان ماخذ و منبع مورد استفاده قرار گیرد

آیا صرف اطلاع رسانی برنامه ها و فعالیت های مسجد امام موسی بن جعفر(ع) ، برای وبسایت کافی ست ؟

رسالت این سایت اطلاع رسانی ست و سایت هایی مثل تبیان و سایت حفظ ونشر آثار حضرت آقا علاوه بر اطلاع رسانی رسالت های دیگری نیز دارند ولی سایت مسجد رسالت اطلاع رسانی و پوشش اخبار و فعالیت های مسجد و شجره طیبه را بر عهده دارد .

در یکسال گذشته چقدر به اهداف خود درباره سایت دست یافته اید ؟ میزان رضایتمندی شما چقدر است؟

آمار بازدید خوب و مناسب سایت دور از انتظار بود و این مسئله بیانگر این است که سایت مسجد مخاطبین مخصوص به خود را یافته است . البته کاستی های در اطلاع رسانی های مسجد و شجره طیبه صالحین وجود دارد و لی در کل نمره قابل قبولی پایگاه اطلاع رسانی مسجد امام موسی بن جعفر(ع) در ا ین یکسال به دست آورده .

بنظر شما چه چیز باید به سایت اضافه شود تا در مسیر اهداف خود موفق تر عمل کرده باشد ؟

مطالب مربوط به شجره طیبه صالحین با دسته بندی مناسب و ویرایش خوب در سایت قرار گیرند تا برای مثال افرادی که می خواهند با نحوه برگزاری دوره تابستانه ، اردو ها در اختیار داشتن کتب وجزوات  ، دسترسی سریع و آسانی داشته باشند . همچنین سطح انتشار اخبار و فعالیت های مسجد در سایت گسترش یابد .

با تشکر از وقتی که در اختیار ما قرار دادید .

درباره نویسنده

در راه معشوق ، هر زحمتی به یک معنا لذتی است ، در این راه فرماندهی از آن تو ست یا حسین ...

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.