تقلب اصلاح طلبان در انتخابات مجلس ششم به روايت دفتر هاشمی

تقلب اصلاح طلبان در انتخابات مجلس ششم به روايت دفتر هاشمی

روابط عمومي دفتر هاشمي رفسنجاني بر تقلب وزارت كشور دولت خاتمي در انتخابات مجلس ششم تاكيد كرد.

کيهان نوشت: هاشمي رفسنجاني در آن انتخابات از حوزه انتخابيه تهران شركت كرده بود و اصلاح طلبان حاكم با نگراني از حضور وي در مجلس ششم و احتمالا تصدي رياست آن، در كنار بستن اتهام عاليجناب سرخپوش قتل هاي زنجيره اي به هاشمي، در آراء مردم نيز دست بردند و او را از حضور در مجلس بازداشتند.

مصطفي تاج زاده معاون سياسي وقت وزارت كشور همان زمان به اتهام تقلب و دستكاري در آراي مردم تهران محاكمه و محكوم شد.

دفتر هاشمي رفسنجاني كه به يك مقاله منتشره در يک روزنامه پاسخ مي داد، تصريح كرد: «با شمارش مجدد 20 درصد صندوق ها در حوزه انتخابيه تهران كه توسط شوراي نگهبان انجام گرفت، آيت الله هاشمي رفسنجاني از رتبه سي ام به نوزدهم رسيد و آن آبروريزي داشت اساس انتخابات را زير سوال مي برد».

اين اقدام اصلاح طلبان در واقع تلافي معكوس لطف هاشمي به آنان در انتخابات سال 76 بود كه هشدار وي در نمازجمعه درباره مراقبت از تقلب عملاً به نفع خاتمي و بر عليه ناطق نوري تمام شده بود. 2 سال پس از آن خطبه جمعه، وزارت كشور خاتمي اقدام مطبوعات زنجيره اي در هجمه به هاشمي را با دستكاري در آراء هاشمي جبران كرد!

آنچه در توضيح دفتر آقاي هاشمي مسكوت مانده حضور و همراهي بعدي مهدي هاشمي با عناصر افراطي مدعي اصلاحات -نظير تاج زاده و…- در پروژه جعلي و فريبكارانه القاي تقلب و «صيانت از آرا» در انتخابات رياست جمهوري سال 88 است. در واقع اين بار هم امثال تاج زاده نقش سنتي خود را در تقلب، و مقابله با جمهوريت و رأي مردم ايفا مي كردند با اين تفاوت كه طيفي از كارگزاران و امثال مهدي هاشمي هم با آنها همراه شده بودند تا نگذارند رأي 5/24 ميليوني مردم به كرسي بنشيند ولو با اطلاع از سابقه بد و خيانت آلود طيفي از مدعيان اصلاحات.

اما نكته جالب در اين ميان اظهارات چند روز پيش مهدي كروبي نامزد ورشكسته به تقصير انتخابات سال 88 است كه ادعا كرد در تمام انتخابات پس از سال 68 – كه از جمله توسط دولت هاي هاشمي و خاتمي برگزار شد- تقلب صورت گرفته است. كروبي چند روز قبل از انتخابات سال گذشته نيز نامه اي گلايه آميز به هاشمي نوشت حاكي از اينكه برخي اطرافيان وي رعايت بيطرفي را در ميان دو نامزد اصلاح طلبان نمي كنند و ضمن تبليغ عليه كروبي، انصراف وي از رقابت را القا مي كنند.

درباره نویسنده

در راه معشوق ، هر زحمتی به یک معنا لذتی است ، در این راه فرماندهی از آن تو ست یا حسین ...

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.