عدم رضایت حضرت زهرا سلام الله علیها از غاصب اول

عدم رضایت حضرت زهرا سلام الله علیها از غاصب اول

یکی از مسائل مهمی که جماعت مخالفین درباره حضرت زهرای اطهر سلام الله علیها مطرح می کنند این است که حضرت زهرا تا آخرین لحظه زندگی مبارکشان از ابوبکر و عمر راضی بوده اند و هیچ مشکلی با آنها نداشته اند. در حالیکه چنین حرفی کذبی بیشتر نیست و حضرت زهرای اطهر سلام الله علیها تا آخرین لحظه زندگی مبارکشان از ابوبکر راضی نبوده و با او صحبت نکرده اند. بلکه حضرت زهرای اطهر سلام الله علیها بر ابوبکر غضب نموده اند. در این پست بر آنیم تا از معتبرترین کتب خود جماعت مخالفین به اثبات برسانیم که حضرت زهرای اطهر سلام الله علیها تا آخرین لحظه زندگی پر برکتشان از ابوبکر راضی نبودند.

این مطلب در کتاب صحیح بخاری – چاپ دار ابن کثیر – کتاب فرض الخمس – باب فرض الخمس – صفحه ۷۶۲ – حدیث ۳۰۹۳ موجود می باشد.

تصاویر زیر مجلد کتاب و صفحه ۷۶۲ و حدیث ۳۰۹۳ کتاب صحیح بخاری می باشد.

( توجه : برای دیدن تصاویر در اندازه واقعی روی آنها کلیک نمایید )

12ترجمه حدیث : فاطمه دختر رسول خدا صلّي الله عليه و آله وسلم از ابوبکر غضبناك گرديد و از او روي گرداند و تا پايان عمر به همين شكل باقي ماند.

همچنین بخاری در صحیح خود صفحه ۱۰۴۰ – کتاب المغازی – باب غزوة خیبر حدیث ۴۲۴۰ روایت می کند که :

تصاویر زیر مجلد کتاب و صفحه ۱۰۴۰ و حدیث ۴۲۴۰ کتاب صحیح بخاری می باشد.

( توجه : برای دیدن تصاویر در اندازه واقعی روی آنها کلیک نمایید )

1 2

ترجمه : فاطمه بر ابوبكر غضب نمود و با وى قهر كرد و تا پايان عمر با او سخنى نگفت. و بعد از پيامبر اكرم شش ماه بيشتر زندگي نكرد. وقتي فاطمه از دنيا رفت، شوهرش شبانه او را دفن كرد و ابوبكر را خبر نساخت و خود بر او نماز خواند. تا فاطمه زنده بود، علي عليه السلام در ميان مردم احترام داشت؛ اما وقتي فاطمه از دنيا رفت، مردم از او روي گرداندند و اين جا بود كه خواستند علي با ابوبكر مصالحه و بيعت كند. علي عليه السلام در اين شش ماه كه فاطمه زنده بود، با ابوبكر بيعت نكرد.

منابع بیشتر :

۱ ـ سنن کبری بیهقی ، جلد ۶ ، صفحه ۳۰۰ ، حدیث ۱۲۵۱۴ ناشر : مکتبة دار الباز

۲ ـ کنز العمال ، جلد ۷ ، صفحه ۲۴۲ ، حدیث ۱۸۷۶۹ ناشر : مؤسسة الرسالة

۳ ـ مسند احمد بن حنبل ، جلد ۱ ، صفحه ۶ ، حدیث ۲۵ ناشر : مؤسسة قرطبة – قاهرة

* نکته بسیار مهمی که در این حدیث باید بررسی شود این است که به اعتراف خود بخاری ثابت شد که امیرالمومنین علی علیه السلام با ابوبکر اصلا بیعت نکرده اند ولی جماعت مخالفین معتقدند که ایشان بیعت کرده اند. پس این نکته مهم از معتبرترین کتاب خود جماعت مخالفین ثابت شد. *

همین مطلب را که حضرت زهرای اطهر تا آخرین لحظه عمر شریفشان از ابوبکر راضی نبودند . حضرت علی صلوات الله علیه نیز با ابوبکر بیعت نکرده اند را مسلم بن حجاج قشیری نیسابوری صاحب کتاب صحیح مسلم نیز روایت کرده است که ما بدلیل اتمام حجت با جماعت مخالفین اهل بیت علیهم السلام که با بی حیایی کامل این مطالب را بیان می کنند را بر آنها تمام کنیم.

این مطلب در کتاب صحیح مسلم – چاپ بیت الافکار الدولیة – کتاب الجهاد و السیر – باب قول النبي (ص) لا نورث ماتركنا فهو صدقة – صفحه ۷۳۰ – حدیث ۱۷۵۹ موجود می باشد.

تصاویر زیر مجلد کتاب و صفحه ۷۳۰ و حدیث ۱۷۵۹ کتاب صحیح مسلم می باشد.

( توجه : برای دیدن تصاویر در اندازه واقعی روی آنها کلیک نمایید )

1 2ترجمه :

فاطمه بر ابوبكر غضب نمود و با وى قهر كرد و تا پايان عمر با او سخنى نگفت. و بعد از پيامبر اكرم شش ماه بيشتر زندگي نكرد. وقتي فاطمه از دنيا رفت، شوهرش شبانه او را دفن كرد و ابوبكر را خبر نساخت و خود بر او نماز خواند. تا فاطمه زنده بود، علي عليه السلام در ميان مردم احترام داشت؛ اما وقتي فاطمه از دنيا رفت، مردم از علي روي گرداندند و اين جا بود كه خواستند علي با ابوبكر مصالحه و بيعت كند. علي عليه السلام در اين شش ماه كه فاطمه زنده بود، با ابوبكر بيعت نكرد.

خلاصه ای از مباحثی که بیان شد : ۱ ـ در قسمت اول این مطلب ثابت شد که حضرت زهرای اطهر سلام الله علیها تا آخرین لحظه زندگی شریفشان از ابوبکر راضی نشدند.

 

۲ ـ در قسمت اول ثابت شد که حضرت زهرای اطهر سلام الله علیها بر ابوبکر غضب نموده اند ، طبق سخن رسول خدا صلی الله علیه و آله و سلم که فرمودند و الله یغضب لغضبک خداوند با غضب حضرت زهرا اطهر غضب می کند پس ابوبکر مورد غضب الهی می باشد و مورد غضب خدا تا آخرین لحظات زندگی شریف حضرت زهرا پس ابوبکر تا ابد در جهنم به سر می برد.

 

۳ ـ در قسمت دوم ثابت شد که امیرالمومنین علیه السلام با ابوبکر بیعت نکرده اند که به اعتراف بخاری و مسلم ثابت شد.

 

درباره نویسنده

اگر انسان هایی که مامور به ایجاد تحول در تاریخ هستند از معیارهای عصر خویش تبعیت کنند ، دیگر تحولی در تاریخ اتفاق نخواهد افتاد . @ شهید آوینی

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.