ماه بخشش

ماه بخشش

بسم الله

روزه یکی از ارکان واجب اسلام است که در ماه رمضان بر عموم مسلمانان تکلیف شرعی است ، اما خارج از بعد تشریعی و تکلیفی ، روزه عبادتی است که در آن انسان با قطع نسبی از عادات روزمره و تمایلات هیشگی نوعی تنبه و اعراض را در نفس خودش شاهد است و به واسطه همین امر ، اندکی بیشتر به سوی معنویت معطوف و مشغول است .

باز هم رمضان آمد ، ماه خدا ، ماه بخشش ، ماه تغییر ، ماه خوبی . خدایی که بهانه ای برای بخشش می خواسته ، سفره ای از بخشش را گسترانیده تا هرکداممان در حد وسعمان توشه معنوی برای سال آتی از این سفره برگیریم . رمضانی که همه مقدمات و امکانات بخشش فراهم است و فقط کمی تلاش ما لازم است تا درحالی که شیطان در بند است با دشمن درونمان رو به رو شویم و خوی انسانیمان را پیروز کنیم . بیایید حداقل یک ماه هم که شده در جرگه صالحان درآییم و حلاوت زندگی زاهدانه را بچشیم ، باشد که این شیرینی همیشگی شود . رمضان آمادگی برای یک سال زندگی پاک است ، که بفهمیم واقعا ، حداقل یک صبح تا شب را بدون گناه می توانیم به سر بریم و فراتر از آن یک ماه را بدون اینکه زندگیمان مختل شود متقیانه زندگی کنیم .

رمضان در نیمه ، که ماه کامل می شود ، با میلاد کریم آل الله علیه السلام به اوج اکرام و جود خود می رسد و با شهادت امیر مومنان علی علیه السلام رو به افول می گذارد ، آری چه زیبا .

شاید اگر ما هم کمی بهانه آمرزش داشته باشیم ، دل به این سفره بهانه دهیم و از امروز هم که شده به امید فردایی پاک با خود عهد کنیم که دل مولایمان را نشکنیم . ان شاء الله مقدمات ظهورش در این ماه مبارک فراهم شود و عیدی عید فراق این ماه ، جمعه ظهورش باشد .

ان شاء الله همیشه رمضانی باشید

و من الله توفیق

درباره نویسنده

اگر انسان هایی که مامور به ایجاد تحول در تاریخ هستند از معیارهای عصر خویش تبعیت کنند ، دیگر تحولی در تاریخ اتفاق نخواهد افتاد . @ شهید آوینی

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.