مصاحبه با حجت الاسلام و المسلمین ذوالفقاری پیرامون مسائل اخیر منطقه و روز جهانی قدس / اختصاصی الکاظم

مصاحبه با حجت الاسلام و المسلمین ذوالفقاری پیرامون مسائل اخیر منطقه و روز جهانی قدس / اختصاصی الکاظم

بسمه تعالی

سایت الکاظم با توجه به فرا رسیدن روز جهانی قدس در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان ، که یادگار امام راحل برای امت های اسلامی به حساب می آید مصاحبه ای را با حجت الاسلام والمسلمین ذوالفقاری امام جماعت مسجد امام موسی بن جعفر(ع) و مدیر مدرسه علمیه باب الحوائج تدارک دیده است

IMAGE634461638570625000سلام علیکم

با تشکر از وقتی که در اختیار ما قرار دادید ، سوالات مطرح شده پیرامون مسائل روز منطقه و روز جهانی قدس خواهند بود

سوال اول اینکه ریشه حضور اسرائیل در منطقه وریشه این نزاع ها وتناقضات و جدال ها را چه چیزی می دانید؟

بسم الله الرحمن الرحیم

ابتدا” آرزوی طول عمر وصحت وسلامتی داریم برای رهبر معظم انقلاب که همواره درباره فلسطین ومقابله با اسرائیل پرچمدار و داعیه دار بوده اند و همچنین درود می فرستیم با روح بنیان گذار جمهوری اسلامی حضرت امام راحل که ایشان  می فرمودند : ما از همان ابتدای نهضت بنای مقابله با اسرائیل و نابودی این رژیم جعلی را داشتیم.

منشاء شکل گیری اسرائیل جلوگیری از نشر و گسترش کشور های اسلامی و تفکر اسلامی است . بنا بر این داشتند که یک ژاندارمی در منطقه جلوی حرکت اسلامی را ، جلوی نشر تفکر وعقاید اسلامی را بگیرند لذا رژیم نامشروع اسرائیل را بنا نهادند تا به اهداف خود برسند.

سوال دوم : بعد از جنگ های 33 روزه و 22 روزه که رژیم صهونیستی در آن ها متحمل شکست وضررهای سنگینی شده بود ، چه چیز باعث شد در روز های اخیر دوباره دست به چنین اقدامات متجاوزانه ای بزند؟

گسترش تفکر مقاومت وپایداری روز به روز موجودیت اسرائیل را به خطر می اندازد . زمانی که مبنای مقاومت و ایستادگی تبدیل به یک مبنای فکری و اصیل وریشه دار شد اسرائیل حتی نتوانست جلوی یک گروه که حماس باشد مقاومت داشته باشد چه برسد مقابل یک کشور و ملت .

سوال سوم : محور مقاومت ، ایران ، سوریه ، عراق و فلسطین با توجه به اینکه کشور های عربی نیز مانند سابق حمایتی از خود نشان نداده اند و آینده بحران بوجود آمده را چگونه ارزیابی می کنید ؟

وضعیتی که اکنون در سوریه و عراق حکم فرماست به مراتب از سال گذشته و قبل از آن بهتر و مساعد تر است . گفتمان رایج در سوریه گفتمان اختلافب بود ، اختلاف میان احزاب ، گروه ها ، ادیان ومذاهب و این اختلافات سوریه را وارد بحران کرده بود اما اکنون سوریه به یک کشور مقاومت و استوار تبدیل شد و مقابل جبهه استکبار ایستادگی نشان می دهد و به پیروزی هایی نیز نائل آمده.

سابق مبنا در سوریه یک مینای ایدئولوژی نبود در حالی که اکنون مسئله عکس است . الان رئیس جمهور سوریه رهبری ایران اسلامی را به عنوان رهبر و پرچمدار جریان انقلابی واسلامی می داند و این یک پیشرفت برای محور مقاومت قلمداد میشود .

عراق هم چیزی شبیه به این بود ، عراق دامن گیر اختلافاتی شده بود اما الان بحمدلله شاهد اتحاد و یکپارچگی میان ملت عراق در مقابل جریان تکفیری هستیم .

محور مقاومت در حال تقویت و پیشرفت است . محور ایران هم به خاطر قدمت عملکرد خود و ایستادگی ملت ایران همگام نظام و رهبری و وجود یک دیده بان بصیر و آکاه که مقام عظمای ولایت هستن سردمدار این جریان است.

سوال چهارم : سکوت اعراب با توجه به اینکه هم کیش و هم دین مردم فلسطین هستند چگونه قابل بررسی است ؟

باید تفکیک کرد میان ملت ها و دولت ها . طبیعتا” اولویت کشور های حاشیه خلیج فارس مسئله دین و دیانت و مسئله مقاومت نیست آنها تنها به فکر حکمرانی بر کشور های خود هستند حال آنکه هر رخدادی در جهان بوجود آید . البته مردم در برخی از این کشورها ندای حق و دفاع از مظلوم به سر داده و راهپیمایی و تجمعاتی داشته اند و اگر این شکاف میان دولت ها و ملت ها به گسل تبدیل شود امید است به انقلاب وبیداری اسلامی منجر شود .

سوال پنجم : راه برون رفت از بحران چند روز اخیر را چه می دانید ؟

باید کمک ها و رایزنی های سیاسی شدت یابد و فشار های مدنی و مردمی نیز افزایش یابد در کنار اینها کمک مالی و تسلیحاتی نیز می تواند یاری دهنده باشد. حضرت اقا هم در بیانات اخیر خود فرمودن تنها راه مقابله و از میان بردن صهیونیست ها مقاومت و پایداری است

سوال ششم : با توجه به اینکه فردا روز قدس است ، پیام شما برای ملت ولائی و دینمدار ایران بالاخص دوستان ما در مسجد امام موسی بن جعفر علیه السلام چیست؟

پیام اصلی را حضرت امام فرموده اند و مقام معظم رهبری هم تبیین وتاکید کردند . ما نیز از دوستان تقاضا داریم همراه با خانواده و رفقای خود بصورت گسترده و یکپارچه در راهپیمایی شرکت کنند و روحیه ی استکبار ستیزی را مجدد به رخ بکشند .

این کار ملت ما همانند امر به معروف و نهی از منکر است . نهی منکر یعنی جلوی اقدامات متجاوزانه و ظالمانه اسرائیل را گرفتن و امر به معروف یعنی تذکر به مردم برای داشتن روحیه ی انقلابی واستکبار ستیزی ، این روحیه را باید در خود و پیرامون خود رشد وپرورش دهیم

در پایان اگر نکته ای باقی مانده ، بفرمایید ؟

تشکر می کنم از دوستان فعال در پایگاه اطلاع رسانی مسجد امام موسی بن جعفر(ع) و ان شاء الله شاهد پیشرفت روز افزون این مجموعه باشیم

پ .ن : با تشکر از وقتی که حجت الاسلام والمسلمین ذوالفقاری در اختیار الکاظم قرار دادند

درباره نویسنده

در راه معشوق ، هر زحمتی به یک معنا لذتی است ، در این راه فرماندهی از آن تو ست یا حسین ...

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.