مصاحبه با حجت الاسلام و المسلمین ذوالفقاری پیرامون مسائل اخیر منطقه و روز جهانی قدس / اختصاصی الکاظم

مصاحبه با حجت الاسلام و المسلمین ذوالفقاری پیرامون مسائل اخیر منطقه و روز جهانی قدس / اختصاصی الکاظم

بسمه تعالی

سایت الکاظم با توجه به فرا رسیدن روز جهانی قدس در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان ، که یادگار امام راحل برای امت های اسلامی به حساب می آید مصاحبه ای را با حجت الاسلام والمسلمین ذوالفقاری امام جماعت مسجد امام موسی بن جعفر(ع) و مدیر مدرسه علمیه باب الحوائج تدارک دیده است

IMAGE634461638570625000سلام علیکم

با تشکر از وقتی که در اختیار ما قرار دادید ، سوالات مطرح شده پیرامون مسائل روز منطقه و روز جهانی قدس خواهند بود

سوال اول اینکه ریشه حضور اسرائیل در منطقه وریشه این نزاع ها وتناقضات و جدال ها را چه چیزی می دانید؟

بسم الله الرحمن الرحیم

ابتدا” آرزوی طول عمر وصحت وسلامتی داریم برای رهبر معظم انقلاب که همواره درباره فلسطین ومقابله با اسرائیل پرچمدار و داعیه دار بوده اند و همچنین درود می فرستیم با روح بنیان گذار جمهوری اسلامی حضرت امام راحل که ایشان  می فرمودند : ما از همان ابتدای نهضت بنای مقابله با اسرائیل و نابودی این رژیم جعلی را داشتیم.

منشاء شکل گیری اسرائیل جلوگیری از نشر و گسترش کشور های اسلامی و تفکر اسلامی است . بنا بر این داشتند که یک ژاندارمی در منطقه جلوی حرکت اسلامی را ، جلوی نشر تفکر وعقاید اسلامی را بگیرند لذا رژیم نامشروع اسرائیل را بنا نهادند تا به اهداف خود برسند.

سوال دوم : بعد از جنگ های 33 روزه و 22 روزه که رژیم صهونیستی در آن ها متحمل شکست وضررهای سنگینی شده بود ، چه چیز باعث شد در روز های اخیر دوباره دست به چنین اقدامات متجاوزانه ای بزند؟

گسترش تفکر مقاومت وپایداری روز به روز موجودیت اسرائیل را به خطر می اندازد . زمانی که مبنای مقاومت و ایستادگی تبدیل به یک مبنای فکری و اصیل وریشه دار شد اسرائیل حتی نتوانست جلوی یک گروه که حماس باشد مقاومت داشته باشد چه برسد مقابل یک کشور و ملت .

سوال سوم : محور مقاومت ، ایران ، سوریه ، عراق و فلسطین با توجه به اینکه کشور های عربی نیز مانند سابق حمایتی از خود نشان نداده اند و آینده بحران بوجود آمده را چگونه ارزیابی می کنید ؟

وضعیتی که اکنون در سوریه و عراق حکم فرماست به مراتب از سال گذشته و قبل از آن بهتر و مساعد تر است . گفتمان رایج در سوریه گفتمان اختلافب بود ، اختلاف میان احزاب ، گروه ها ، ادیان ومذاهب و این اختلافات سوریه را وارد بحران کرده بود اما اکنون سوریه به یک کشور مقاومت و استوار تبدیل شد و مقابل جبهه استکبار ایستادگی نشان می دهد و به پیروزی هایی نیز نائل آمده.

سابق مبنا در سوریه یک مینای ایدئولوژی نبود در حالی که اکنون مسئله عکس است . الان رئیس جمهور سوریه رهبری ایران اسلامی را به عنوان رهبر و پرچمدار جریان انقلابی واسلامی می داند و این یک پیشرفت برای محور مقاومت قلمداد میشود .

عراق هم چیزی شبیه به این بود ، عراق دامن گیر اختلافاتی شده بود اما الان بحمدلله شاهد اتحاد و یکپارچگی میان ملت عراق در مقابل جریان تکفیری هستیم .

محور مقاومت در حال تقویت و پیشرفت است . محور ایران هم به خاطر قدمت عملکرد خود و ایستادگی ملت ایران همگام نظام و رهبری و وجود یک دیده بان بصیر و آکاه که مقام عظمای ولایت هستن سردمدار این جریان است.

سوال چهارم : سکوت اعراب با توجه به اینکه هم کیش و هم دین مردم فلسطین هستند چگونه قابل بررسی است ؟

باید تفکیک کرد میان ملت ها و دولت ها . طبیعتا” اولویت کشور های حاشیه خلیج فارس مسئله دین و دیانت و مسئله مقاومت نیست آنها تنها به فکر حکمرانی بر کشور های خود هستند حال آنکه هر رخدادی در جهان بوجود آید . البته مردم در برخی از این کشورها ندای حق و دفاع از مظلوم به سر داده و راهپیمایی و تجمعاتی داشته اند و اگر این شکاف میان دولت ها و ملت ها به گسل تبدیل شود امید است به انقلاب وبیداری اسلامی منجر شود .

سوال پنجم : راه برون رفت از بحران چند روز اخیر را چه می دانید ؟

باید کمک ها و رایزنی های سیاسی شدت یابد و فشار های مدنی و مردمی نیز افزایش یابد در کنار اینها کمک مالی و تسلیحاتی نیز می تواند یاری دهنده باشد. حضرت اقا هم در بیانات اخیر خود فرمودن تنها راه مقابله و از میان بردن صهیونیست ها مقاومت و پایداری است

سوال ششم : با توجه به اینکه فردا روز قدس است ، پیام شما برای ملت ولائی و دینمدار ایران بالاخص دوستان ما در مسجد امام موسی بن جعفر علیه السلام چیست؟

پیام اصلی را حضرت امام فرموده اند و مقام معظم رهبری هم تبیین وتاکید کردند . ما نیز از دوستان تقاضا داریم همراه با خانواده و رفقای خود بصورت گسترده و یکپارچه در راهپیمایی شرکت کنند و روحیه ی استکبار ستیزی را مجدد به رخ بکشند .

این کار ملت ما همانند امر به معروف و نهی از منکر است . نهی منکر یعنی جلوی اقدامات متجاوزانه و ظالمانه اسرائیل را گرفتن و امر به معروف یعنی تذکر به مردم برای داشتن روحیه ی انقلابی واستکبار ستیزی ، این روحیه را باید در خود و پیرامون خود رشد وپرورش دهیم

در پایان اگر نکته ای باقی مانده ، بفرمایید ؟

تشکر می کنم از دوستان فعال در پایگاه اطلاع رسانی مسجد امام موسی بن جعفر(ع) و ان شاء الله شاهد پیشرفت روز افزون این مجموعه باشیم

پ .ن : با تشکر از وقتی که حجت الاسلام والمسلمین ذوالفقاری در اختیار الکاظم قرار دادند

درباره نویسنده

در راه معشوق ، هر زحمتی به یک معنا لذتی است ، در این راه فرماندهی از آن تو ست یا حسین ...

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.