گزارش شب میلاد امام محمد باقر(ع) / حلول ماه رجب و تقدیر از مقام استاد + صوت وتصویر

گزارش شب میلاد امام محمد باقر(ع) / حلول ماه رجب و تقدیر از مقام استاد + صوت وتصویر

شب اول ماه رجب مصادف با میلاد حضرت باقر العلوم (ع) مصادف بود . حجه الاسلام و المسلمین ذوالفقاری سخنران این برنامه حلول ماه رجب و میلاد با سعادت امام محمد با قر(ع) را به همه شیعیان و نمازگزاران مسجد امام موسی بن جعفر(ع) تبریک گفتند .

چکیده سخنرانی :

در ایام سال روز های پرخیر و برکتی هستند که موجب قرب و نزدیکی بیشتر به حضرت باری تعالی میشود ، من جمله این روزها و ایام ماه های پرفضیلت رجب ، شعبان و رمضان هستند . برای اهل سیر وسلوک ماه رجب شروع سال معنوی ست ، آغاز این ماه را به همه ی سالکان الی الله تبریک و تهنیت می گویم . از جمه اعمال ماه رجب که فضیلت بسیار زیادی دارد نماز حضرت سلمان است . سلمان فارسی گفت: در آخرین روز جمادی الثانی به خدمت رسول خدا صلّی الله علیه وآله رفتم. حضرت فرمود: ای سلمان ،‌ تو از ما اهل بیتی. پس فرمود: هرمرد مؤمن یا زن مؤمنه ای که در ماه رجب 30 رکعت نماز بگذارد و در هر رکعت یک مرتبه سوره حمد ، سه مرتبه سوره توحید ،‌ و سه مرتبه سوره کافرون را بخواند ، حتما خداوند از نامه عمل او هرگناهی را که در کودکی و بزرگی کرده باشد ، محو می کند و خداوند به آن فرد ثواب کسی که تمام آن ماه را روزه گرفته باشد عطا می کند ، و تا سال آینده ، خداوند او را در زمره نماز گزاران می نویسد ، و در هر روز این ماه ثواب شهیدی از شهیدان جنگ بدر برای او به آسمان برده می شود ، و به هر روز که در این ماه روزه بگیرد ، عبادت یک سال را در نامه عمل او بنویسند و درجه اش را هزار درجه در بهشت بالا ببرند ، و اگر تمام ماه را روزه بگیرد خداوند وی را از آتش جهنم نجات دهد و بهشت را برای او واجب سازد. ای سلمان ، جبرئیل این نماز را برای من آورد و گفت: این نماز علامتی است میان شما و منافقان ، زیرا که منافقان این نماز را نمی خوانند. پس سلمان می پرسد: ای رسول خدا ، این نماز را چگونه و چه موقعی بخوانم؟ حضرت فرمود:
در روز اول ماه رجب این نماز را بخوان ، و بعد از هر سلام ، دست ها را به سوی آسمان بلند کن و بگو:

لا إلهَ إلاَّ اللهُ ، وَحْدَهُ لا شَريكَ لَهُ ، لَهُ الْمُلْكُ وَ لَهُ الْحَمْدُ ، يُحْيِي وَ يُمِيتُ ، وَ هُوَ حَيٌّ لا

يَمُوتُ ، بِيَدِهِ الْخَيْرُ ، وَ هُوَ عَلَى كُلِّ شَيْءٍ قَديرٌ ، اللّهُمَّ لا مانِعَ لِما أعْطَيْتَ ، وَ لا مُعْطِيَ

لِما مَنَعْتَ ، وَ لا يَنْفَعُ ذَا الْجَدِّ مِنْكَ الْجَدُّ.

نماز سلمان در روز اول ماه رجب ، نیمه ماه رجب و روز پایانی ماه رجب اقامه می شود .

میرزا جواد آقای ملکی تبریزی نیز در کتاب شریف المراقبات مطالبی را درمورد ماه رجب نگاشته اند : يكي از مراقبت هاي مهم در اين ماه [رجب] به ياد داشتن حديث «ملك داعي» مي‏باشد كه از پيامبر (صلّي اللّه عليه و آله و سلّم) روايت شده كه فرمود: «خداي متعال در آسمان هفتم فرشته‏اي را قرار داده است كه «داعي» گفته مي‏شود. هنگامي كه ماه رجب آمد، اين فرشته در هر شب اين ماه تا صبح مي‏گويد: خوشا به حال تسبيح‌كنندگان خدا، خوشا به حال فرمانبرداران خدا. خداي متعال مي‏فرمايد: همنشين كسي هستم كه با من همنشيني كند، فرمانبردار كسي هستم كه فرمانبردارم باشد و بخشنده خواهان بخشايش هستم. ماه ماه من، بنده، بنده من و رحمت ،رحمت من است. هر كسي در اين ماه مرا بخواند او را اجابت مي‏كنم و هر كس از من بخواهد به او مي‏دهم و هر كس از من هدايت بخواهد او را هدايت مي‏كنم. اين ماه را رشته‏اي بين خود و بندگانم قرار دادم كه هر كس آن را بگيرد به من مي‏رسد.

در این برنامه که حضرت حجه الاسلام والمسلمین دسمی نیز حضور داشتند ، حجه الاسلام والمسلمین ذوالفقاری با توجه به روز برزگداشت مقام معلم از زحمات بی دریغ و خالصانه استاد ارجمند حجه الاسلام والمسلمین دسمی تقدیر و تشکر به عمل آوردند .

پس از منبر دوستان مسجدی نشست صمیمانه ای با استاد گرامی حجه الاسلام المسلمین دسمی داشتند و هدیه ای را به رسم یاد بود تقدیم داشتند .

گزارش تصویری را مشاهده نمایید :

  • 20140430_212124
  • 20140430_212112
  • 20140430_212058
  • 20140430_212146
  • 20140430_212204
  • 20140430_212048

دریافت فایل صوتی سخنان حجه الاسلام والمسلمین دسمی :

درباره نویسنده

در راه معشوق ، هر زحمتی به یک معنا لذتی است ، در این راه فرماندهی از آن تو ست یا حسین ...

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.