گزارش نشست صمیمی مسئولین گروه ها با حجت الاسلام و المسلمین دسمی

گزارش نشست صمیمی مسئولین گروه ها با حجت الاسلام و المسلمین دسمی

بعدازظهر روز گذشته مسئولین گروه مسجد در جلسه ای صمیمی پیش از نماز مغرب و عشا در خدمت حجت الاسلام و المسلمین دسمی بودند .

در ابتدا پس از تلاوت آیاتی نورانی از کلام الله مجید حجت الاسلام و المسلمین ذوالفقاری ، امام جماعت مسجد گزارشی مختصر از وضعیت گروه های مسجد خدمت ایشان ارائه دادند .

معاون تعلیم و تربیت سازمان بسیج مستضعفین در ابتدا با اشاره به فرارسیدن ایام پربرکت رمضان روزه را ظرفی برای سایر عبادات و اعمال در این ماه که با سایر تکالیف هیچ منافاتی ندارد ، خواندند . ایشان فرمودند تا زمانی که روزه دار در شرایط روزه داری است در شرایط اجتناب از گناه اعمال او همگی عبادت است ، در این حالت است که یک اجتناب کوچک هم میتواند سرآغاز برکات فراوان باشد .

ایشان در ادامه فرمودند مربی مادامی مربی است که نفسش در معرض تربیت باشد و در حال معصیت و غفلت زیر ولایت شیطان است و آنجا دیگر در دایره تربیت نیست و مربی که در دایره تربیت نباشد در حال آسیب رساندن به متربیان است .

حجت الاسلام و المسلمین دسمی فرمودند ما باید سرگروهی خودمان را اولا بکنیم و این کار تربیتی تلاشی برای رشد و تربیت خودمان باشد و این بستر کار تربیتی ، میدان عمل به وظیفه است که اگر نباشد بستر رشد و تربیت خومان دیگر نخواهد بود .  ایشان در ادامه فرمودند که مربی باید با وجود ، جوهر و روح خود تربیت کند و نه با زبان زیرا که نیرویی که با زبان تربیت شود پوک و درون تهی خواهد بود .

حجت الاسلام و المسلیمن دسمی در پایان به سوالات مسئولین گروه پاسخ دادند .

درباره نویسنده

اگر انسان هایی که مامور به ایجاد تحول در تاریخ هستند از معیارهای عصر خویش تبعیت کنند ، دیگر تحولی در تاریخ اتفاق نخواهد افتاد . @ شهید آوینی

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.