گزارش کامل اعتکاف سال ۹۵

گزارش کامل اعتکاف سال ۹۵

شب و روز اول

در پشت صحنه ی اعتکاف جمعی از کسانی که قصد داشتند در اعتکاف شرکت کنند به همراه تعدای از بچه های حزب اللهی مسجد از بعد از نماز مغرب و عشا به حجره بندی و بستن اسپیس و بنرهای مربوط به اعتکاف تا ساعت ۵ صبح پردا ختند.

سپس معتکفین در ساعت ۴:۴۰ صبح پای سفره ی سحری آقا باب الحوائج(علیه السلام) نشستند و به خوردن سحری مشغول شدند.همزمان که معتکفین مشغول خوردن سحری بودند مناجاتی پخش شد.

بعد از اذان صبح، نماز صبح به امامت حجت الاسلام والمسلمین ذوالفقاری و دعای عهد برگزار شدند.

برنامه بعدی ساعت ۱۰:۳۰  با عنوان ختم قران برگزار شد که معتکفین دور هم در صحن مسجد حلقه زدند و هر کدام با خواندن حزبی از قرءان ،قرءان را ختم کردند.

ساعت ۱۲:۳۰حنت الاسلام والمسلمین حاجتی در جمع معتکفین حاضر شدند و معتکفین از محضر حجت الاسلام حاجتی استفاده کردند.بعد از سخنرانی نماز ظهر نیز با امامت ایشان برگزار شد.بعد از نماز ظهر ختک صلوات راه افتاد و هر کدام از معتکفین با بر عهده گرفتن تعدادی از صلوات ها ، درنهایت ۱۴هزار صلوات فرستاده شد.

ساعت هفده نماز عصر در وقت فضیلت بر پا شد.

ساعت ۱۷ مراسم مولودی خوانی در آستانه ی شب میلاد امیر المومنین برگزار شد و اشعاری در مدح مولی الموحدین(علیه السلام) سروده شد. بعد از آن معتکفین به خواندن نمازهای منسوب به اهل بیت مشغول شدند و در آخر کلیپی از رهبر انقلاب و آیت الله بهجت پخش شد که موضوع آن در حوزه ی اخلاق بود.

به این ترتیب روز اول اعتکاف پایان یافت.

شب و روز دوم

بعد از خواندن نماز مغرب و عشا و برافراشتن سفره ی افطار دعای کمیل در شب جمعه با مداحی برادر عادل عرفانی برگزار شد.

پس از اعلام خاموشی در ساعت ۲۴ عده ای از معتکفین فرصت را غنیمت شمرده و شب خودرا با نماز و مناجات صبح کردند.

ساعت ۴:۳۰ معتکفین برای برگزاری نماز شب بیدار شدند و بعد از قامه ی نماز شب سحری خود را صرف کردند و نماز صبح روز جمعه را به جماعت اقامه کردند.

معتکفین تا طلوع آفتاب به راز ونیاز پرداختند و با طلوع افتاب به یاد فرزند زهرا (سلام الله علیها) دعای ندبه را با شور و اشتیاق خواندند.

ساعت ۱۰:۳۰ سوره های وارد شده در روز جمعه را به طور دسته جمعی قزائت کردند.و بعد از آن نماز حضرت جعفر طیار(س) توسط معتکفین خوانده شد.بعد از خوانن نماز جعفر طیار نماز ظهر ،سپس نماز عصر در وقت فضیلت اقامه شد.

ختم صلوات نیز بعد از نماز عصر در روز جمعه دایر بود.

بعد از ختم صلوات دعای پرفیض سمات که در عصر جمعه وارد شده،نیز قرائت شد.

شب و روز سوم

شب سوم اعتکاف که شب وفات ام المصائب حضرت زینب کبری(سلام الله علیها) بود،مراسمی در شان عقیله ی عرب با سخنرانی حجت الاسلام نیلساز و روضه خوانی و مداحی برادر ملکشاهی برگزار شد.(کلیپ مداحی در کانال آپارات الکاظم برای استفاده ی عموم آپلود شده است).

روز سوم اعتکاف تا قبل از نماز ظهر و عصر معتکفین از فیض و برکت نماز های اهل بیت علیهم السلام استفاده کردند و بعد از نماز عصر اعمال ام داوود (که بخش مهم اعتکاف بود) شروع شد وتا قبل از نماز مغرب ادامه داشت و با مناجات ام داوود پایان یافت.

معتکفین بعد از سه روز راز و نیاز و عبادت و دعا و توسل بعد از اقامه ی نماز عشا با روحی مملو از نشاط معنوی زندگی خود را دوباره شروع کردند.

با آرزوی قبولی طاعات و عبادات برای همه ی معتکفین عزیز

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.