گزارش؛ مراسم شب اول محرم ۱۴۳۷+نوا و نما

گزارش؛ مراسم شب اول محرم ۱۴۳۷+نوا و نما

بسمه تعالی

مراسم عزاداری شب اول محرم الحرام ۱۴۳۷ با روضه خوانی عربی حجت الاسلام و المسلمین سواری و سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین نیل ساز و مداحی برادران مهدی ملکشاهی و سید سجاد امام برگزار شد.
چکیده منبر :
یکی از رایج ترین سوالات که در ذهن متفکرین معاصر من جمله استاد بزرگوار شهید مرتضی مطهری در کتاب حماسه حسینی مطرح است ، این است که چگونه می شود در فاصله ای حدودا ۵۰ ساله از رحلت پیامبر اسلام ، سبط ایشان را با آن جنایت ها در دشت کربلا به شهادت برسانند . این مصیبت به دست مسلمانی رغم خورد که شهادتین بر لب داشتند و رو به قبله ی واحدی که رسول الله فرموده بودند اقامه نماز می کردند . حال سوال می شود مگر در این چند سال بعد از رحلت پیامبر اکرم چه رخ داده بود که منجر به وقوع حادثه عاشورا شد و آن مصیبت عظیم به بار نشست ؟
اگر بخواهیم ریشه یابی خود را طبق سیر تاریخی آغاز کنیم می بایست ریشه ی این مسئله را در روز غصب ولایت جستوجو کنیم.
لذاست که اولین جمله ای که حضرت زینب(س) خطاب به برادرشان در قتلگاه فرمودند این بود : برادر جان ، تو کشته شده ی دست فرزندان غاصبان ولایت هستی .
هدف سقیفه ایجاد مسیر انحرافی بود ، مسیری که نگذارد ولایت حقه ی اهل بیت در مسیر اصلی خود گام نهد و به ثمر نشیند و اگر هم خلافت و امامت چند روزی به حضرت امیر (ع) واگذار شد ، تداوم و استمرار نداشته باشد.
اولین اقدام در این راستا ترور شخصیتی حضرت علی (ع) بود .
دومین اقدام تحصن مقابل خانه نورانی حضرت زهرا (س) بود ، چرا که ایشان را سر سخت ترین مدافع ولایت می دیدند . لذا آن تعدی بی شرمانه را به خانه حضرت کردند ، خانه ای که جبرئیل امین برای ورود به آن همواره طلب اذن می کرد ، این افراد نانجیب درب آنرا به آتش کشیدند و سر انجام پاره تن رسول خدا را مظلومانه به شهادت رساندند.

به روایت تصویر:

  • ۲۰۱۵۱۰۱۴_۱۹۰۶۴۶
  • ۲۰۱۵۱۰۱۴_۱۹۱۲۳۲
  • ۲۰۱۵۱۰۱۴_۱۹۰۴۳۰
  • ۲۰۱۵۱۰۱۴_۱۹۰۴۴۵
  • ۲۰۱۵۱۰۱۴_۱۹۰۵۲۴

درباره نویسنده

چقدر زیباست کبوترای حرمت،چقدر زیباست گلدسته و حرمت،چقدر زیباست شهدای حرمت،مخصوصا شهدای رضویت.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.