گزارش ؛ شب هشتم محرم ۱۴۳۷

گزارش ؛ شب هشتم محرم ۱۴۳۷

بسم رب الحسین

مراسم عزاداری هشتمین شب محرم ۱۴۳۷ با سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین دسمی و روضه خوانی عربی حجت الاسلام سواری و مداحی برادر نصرالهی برگزار شد . سپس عزاداران حسینی در دسته عزاداری مسجد با حرکت در کوی ۱۵ خرداد تا محل هیئت محل اقامه عزا نمودند .

چکیده بیانات حجت الاسلام و المسلمین دسمی:

وقتی که تبیین ولایت از مسیر حق منصرف می شود دیگر مردم هم از مسیر حق خارج می شوند که حالا این ولایت میتواند از انواع متفاوت ان باشد که از ولایت الهی گرفته تا ولایت مومنین می تواند باشد.

ما در عالم دو مسیر داریم یا ذیل ولایت الهی یا ذیل ولایت طاغوت. مفهوم این ولایت چیست؟

علامه طبابایی می فرمایند: مفوم ولایت همان قرب است، اتصال و نزدیکی.

مقام معظم رهبری در باب معنای ولایت می فرمایند: ولایت به معنای ارتباط و پیوستگی می باشد.

منظور از این نزدیکی و قرب همان معنای واقعی ان می باشد مه معنای مجازی ان. ولایت مانند پلکانی است که شما هر پله را که طی می کنیدمعرفت و درک شما از ولایت شما تغییر می کند و بیشتر می شود؛ پس هر مرحله که بیشتر می شود انسان قدرتی الهی پیدا میکند.، این عبودیت جوهره ای دارد که در اخر به ربوبیت می رسد. شهید مطهری در توضیح تین جمله می فرمایند: این ربوبیت حالت شبه ربوبیت الهی را دارد که بوسیله ان شخص قدرت و تصرفی در عالم هستی پیدا میکند و می شود مثل اینه ای که هرچه بیشتر به اشیا نزدیکتر می شود ، اسما و صفات خدا را بهتر تجلی می دهد.

جامعه ی ولایی یعنی جامعه ایی به هم پیوسته و همه حالت تقربی نسبت به هم دارند و همه در یک مسیر هستندو این جامعه هیچ نزدیکی با جامعه کفر ندارد و هر کسی نزدیکی از خود با جامعه کفر داشته باشد از محور ولایت خدا خارج شده است.

“ای مومنین با دشمنان من و دشمنان مومنین ، قرب و نزدیکی و ارتباط نداشته باشید” این دشمنان اگر کمی قدرت پیدا کنند هم خودتان و هم پیامبرتان را بیرون خواهند کرد.

اگر مومن و محب امام حسین هستید با انها ارتباط نگیرید ، اگر از کفار حساب بردید ، شما رزمنده  و مومن نیستید. “می خواهید انها را راضی کنید؟” من می دانم که شما در خفا چه ارتباطاتی با انها(کفار) دارید!و چه چراغ سبزهایی به انان نشان می دهید.

شان نزول آیه این است: قبل از یکی از جنگ های پیامبر ، یکی از یاران سست ایمان پیامبر با این فرض که ممکن است در جنگ شکست بخورند نامه ای به کفار قریش نوشت با این مضمون که من با شم دشمن نیستم ولی فعلا همراه پیامبرهستم. این فعل را انجام داد تا اگر فردا روزی شکست خوردند اسیر شد قبلا حالت امان نامه ای گرفته باشد اما قبل از انکه نامه به دست کفار قریش برسد  از غیب پیامبر به پیامبر خبر رسید و جلوی رسیدن نامه را گرفت.

این وعده خداوند است که اگر شما بین ولایت خدا و ولایت طاغوت سستی کنید بلایی بر سر شما خواهد امد . اگر دشمنان یک لحظه به نقطه ضعف شما پی ببرند حتما از ان ناحیه به شما ضربه خواهند زد.

مگر شما گمان می کنید که جمله امام خمینی که فرمودند امریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند تنها یک جمله سیاسی است؟

همانطورکه امام حسین زیر بارِ ذلتِ بیعت با یزید نرفت امروز هم به یک تصمیم عاشورایی نیاز داریم زیرا رفتن زیر ولایت طاغوت اوج ذلت است.  

نما

  • IMG_8395
  • IMG_8402
  • IMG_8403
  • IMG_8406
  • IMG_8418

نوا

روضه خوانی عربی – حجت الاسلام سواری

سخنرانی – حجت الاسلام و المسلمین دسمی

روضه – برادر نصرالهی

مداحی – برادر نصرالهی

درباره نویسنده

اگر انسان هایی که مامور به ایجاد تحول در تاریخ هستند از معیارهای عصر خویش تبعیت کنند ، دیگر تحولی در تاریخ اتفاق نخواهد افتاد . @ شهید آوینی

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.